جمال محمد صلوات
السلام علیك یا اباعبدالله الحسین
درباره وبلاگ


یاحسین

مدیر وبلاگ :
پنجشنبه 17 مهر 1393
8.1
ویندوز 8 را می‌توان تحولی عظیم در میان سیستم‌عامل‌های ارائه‌شده از سوی شركت مایكروسافت دانست. در این سیستم‌عامل رابط كاربری به طور كامل تغییر یافت و از رابط كاربری سنتی به رابط مدرن مترو ،تبدیل شد منوی استارت حذف شد، آیكن ها و پنجره ها به كاشی‌های زنده تغییر یافتند و بر خلاف نسخه‌های پیشین این سیستم‌عامل برای نمایشگرهای لمسی بهینه‌سازی شد.
                                                                                                       
                                                                                        ادامه پست رادرادامه مطلب
دنبال فرمایید...

                                                                                                    ....  TO BE CONTINUE
علیرغم عدم استقبال بسیاری از كاربران از این نسخه، ویندوز 8 قابلیت‌ها و امكانات بسیاری را برای كاربران فراهم آورده، پس شاید شما هم سیستم‌عامل جدید مایكروسافت را دوست داشته باشید. در بسیاری از جهات این سیستم‌عامل یك سیستم‌عامل كاملاً متفاوت است. اگر از ایده استفاده متفاوت از كامپیوتر چندان خوشتان نمی‌آید، بهتر است از نسخه فعلی ویندوزتان استفاده نمایید. اما اگر عاشق چیزهای جدید و استفاده متفاوت از كامپیوترتان هستید پیشنهاد می‌كنیم ویندوز ۸ را تهیه ، نصب و استفاده نمایید. با استفاده بیشتر متوجه سادگی كار، كارایی بیشتر و در دسترس بودن برنامه‌ها خواهید شد و سیستم‌عامل‌های قدیمی را كنار خواهید گذاشت.
امروز تصمیم داریم مراحل نصب این سیستم‌عامل را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید:
توجه داشته باشید كه بهتر است پیش از اقدام به نصب این سیستم‌عامل نیازمندی‌های سیستم را مورد بررسی قرار داده، پس از اطمینان از وجود تمامی نیازمندی‌ها مراحل پیشرو را طی كنید. علاوه بر این، چنانچه درایورهای مورد نیاز ویندوز 8 برای تمامی سخت‌افزارهای موجود را ندارید می‌توانید درایورهای مرتبط را از وب‌سایت كارخانه‌ی سازنده‌ی سخت‌افزار مذكور دانلود كرده و نصب نمایید.
لازم به ذكر است، برای بوت كردن سیستم از یك DVD باید به بررسی تنظیمات BIOS پرداخته، گزینه‌ی  first boot device را به CD-ROM/DVD-ROM تغییر دهید.

مرحله‌ی 1 – كامپیوتر خود را روشن كرده و DVD  نصب ویندوز 8  را در درایو DVD-Rom قرار دهید. ویندوز 8 بالا آمده  یا به اصطلاح بوت شده و صفحه‌ی پیشرو نمایش داده خواهد شد.


مرحله‌ی 2
- در پنجره‌ی بعدی زبانی كه با استفاده از آن برنامه نصب اجرا خواهد شد ، قالب زمان، واحد پول، زبان و نوع صفحه‌كلید یا روش دریافت ورودی در ویندوزی كه در حال نصب آن هستیم تعیین می‌شود. به خاطر داشته باشید كه فارسی‌سازی صفحه‌كلید در این قسمت انجام نمی‌شود. تنظیمات مورد نظر خود را اعمال كرده برای ادامه بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید.   


مرحله‌ی 3
- صفحه‌ی بعد گزینه‌هایی برای نصب و اصلاح ویندوز 8 در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع در این قسمت علاوه بر دكمه Install Now  می‌توانید با انتخاب گزینه Repair your computer، به محیط رفع عیب ویندوز 8 بروید. این محیط در شرایطی به كار می‌آید كه شما پیش از این، ویندوز 8  را بر روی سیستم خود نصب‌كرده باشید و این ویندوز دچار مشكل شده باشد. از آنجائیكه هدف ما نصب یك سیستم‌عامل جدید است، باید بر روی دكمه‌ی install now كلیك كنید.


مرحله‌ی 4
-  فرایند نصب آغاز خواهد شد. 


مرحله‌ی 5- در این مرحله لازم است شماره سریال و یا همان Product Key مربوط به DVD نصب ویندوز را وارد كرده، بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید.


مرحله‌ی 6
- در پنجره ظاهرشده مفاد توافقنامه‌ی (License Aggrement ) مایكروسافت را بخوانید، گزینه I accept the license terms را علامت بزنید،سپس دكمه‌ی next را بفشارید تا به مرحله‌ی بعد هدایت شوید.


مرحله‌ی 7
- حال نوبت به آن رسیده است كه انتخاب كنید كه آیا مایلید ویندوز فعلی نصب‌شده در سیستم شما به ویندوز ۸ به‌روزرسانی شود و یا به طور كلی این نسخه‌ی ویندوز از ابتدا بر روی سیستم شما نصب شود. با انتخاب گزینه اول فایل ها و تنظیمات شما بعد از نصب این نسخه از ویندوز از بین نمی روند و در نسخه جدید نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده كنید اما با انتخاب گزینه دوم یعنی Custom: Install Windows only advanced تعیین می‌كنیم كه تنها می‌خواهیم ویندوز در یكی از پارتیشن ها و یا همان درایو سیستم ما نصب شود. پس گزینه‌ی Custom را انتخاب كنید.


مرحله‌ی 8
- در مرحله‌ی بعد، از شما سؤال می‌شود كه می‌خواهید در كدام پارتیشن هارد درایوتان، ویندوز را نصب كنید. اگر تنها یك هارد درایو دارید كافی است همانند شكل بر روی دكمه‌ی next كلیك كرده، سپس به مرحله‌ی 12 بروید.
اگر از بیش از یك درایو یا پارتیشن بر روی سیستم خود استفاده می‌كنید، باید پس از انتخاب درایو مناسب، دكمه‌ی next را بفشارید و در نهایت به مرحله‌ی 12 بروید.
اما چنانچه مایلید درایو حجیم فعلی را پارتیشن بندی كنید، نباید بر روی دكمه‌ی next كلیك نمایید. در این حالت ملزم به طی كردن مراحل 9 تا 11 خواهید بود.


مرحله‌ی 9
- برای پارتیشن بندی درایو مورد نظر خود باید بر روی دكمه‌ی new كلیك كرده، فضای پارتیشن مربوطه را وارد كنید و دكمه‌ی apply را بفشارید.
نكته : در صورتی كه هارد شما قبلاً پارتیشن بندی شده باشد و شما بخواهید پارتیشن های خود را تغییر دهید. باید پارتیشن مورد نظر را انتخاب كرده و گزینهDelete  را بفشارید. دقت كنید در صورتی كه پارتیشنی را Delete كنید اطلاعات آن از بین خواهد رفت و قابل‌برگشت نخواهد بود.
بنابراین مطمئن شوید كه یك كپی از اطلاعات مورد نیازی كه در این پارتیشن دارید ،قبلاً به جای امنی منتقل شده باشد.


مرحله‌ی 10
- بر روی دكمه‌ی OK كلیك كنید تا پارتیشن مربوطه ایجاد شود. در این حالت ویندوز یك پارتیشن اضافی ایجاد خواهد كرد، كه نیازی به نگرانی در رابطه‌ی آن وجود نخواهد داشت. كه در تصویر به عنوان System Reserved  قابل مشاهده است.


مرحله‌ی 11
- حالا شما سه پارتیشن دارید. طبق شكل: پارتیشن 1 برای نیازمندی‌های احتمالی سیستم در نظر گرفته‌شده، پس بهتر است از آن صرف نظر شود. پارتیشن 2 ، پارتیشن اولیه (فضای ذخیره‌سازی اولیه) و دارای گنجایش 30 گیگابایت بوده و پارتیشن سوم بلااستفاده و آزاد است.
البته شما می‌توانید پارتیشن سوم را فرمت كرده و به عنوان پارتیشن ثانویه مورد استفاده قرار دهید. این اقدام می‌تواند پس از فرایند نصب كامل ویندوز انجام گیرد. 
پارتیشن دوم را انتخاب كرده، دكمه‌ی next را بفشارید.

 
مرحله‌ی 12
- در این مرحله ویندوز كپی كردن فایلها بر روی هارد درایو را آغاز كرده و فرایند نصب انجام می‌گیرد. این فرایند ممكن است بسته به مشخصات كامپیوتر شما چند دقیقه طول بكشد. پس صبور باشید.


مرحله‌ی 13
- هنگامی‌كه تمامی فایلهای مورد نیاز ویندوز 8 كپی شدند، سیستم به طور خودكار ریستارت (راه‌اندازی مجدد) خواهد شد.


مرحله‌ی 14
- در این مرحله سیستم شما ممكن است چندین بار ریستارت شده و اطلاعات و نوارهای پیشرفتی مشابه با تصاویر زیر را نمایش دهد.
مرحله‌ی 15
- پس از كامل شدن فرایند نصب به صفحه‌ی Let's go through a few basics هدایت خواهید شد. در این مرحله گزینه‌ی personalize به طور خودكار انتخاب می‌گردد.


مرحله‌ی 16
- در اینجا می‌توانید نام كامپیوتر (PC name) و رنگ پس زمینه‌ی دسكتاپ را سفارشی سازی نمایید.


مرحله‌ی 17
- در این قسمت برای انجام تنظیمات دیگر دو گزینه Use express settings و   Customize  قابل انتخاب است. در صورتی كه گزینه User express settings را انتخاب كنید به صورت پیش‌فرض تنظیماتی برای نصب انجام خواهد شد و دیگر از شما سؤال پرسیده نمی‌شود. برای اعمال قابلیت‌های سفارشی سازی بیشتر می‌توانید بر روی گزینه‌ی Customize كلیك نمایید.


مرحله‌ی 18
- در این بخش تنظیمات مربوط به اشتراك‌گذاری فایلها از شما پرسیده می‌شود. به اشتراك‌گذاری فایلها به این معنی است كه شما بتوانید به فایلهای كامپیوتر دیگری كه در یك شبكه قرار دارد دسترسی داشته باشید یا كامپیوترهای دیگر موجود در شبكه به فایلهای كامپیوتر شما  دسترسی یابند. توجه كنید در این قسمت فقط تعیین می‌كنید كه چنین ویژگی وجود داشته باشد یا خیر. اینكه كدام فایلها به اشتراك گذاشته شود تا كاربران دیگر بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند در داخل سیستم‌عامل ویندوز تعیین می‌شود. برای ایجاد سرویس Sharing یا به اشتراك‌گذاری روی گزینه Yes, turn on sharing and connect to devices كلیك كنید.


مرحله‌ی 19
- در این مرحله می‌توانید تعیین كنید كه به‌روزرسانی یا Update ویندوز به چه صورت انجام شود. برای آنكه به‌روزرسانی به صورت خودكار انجام نشود روی لیست باز شونده Windows Update  كلیك كرده: با انتخاب گزینه اول تمامی  Updateها به صورت خودكار نصب خواهند شد. با انتخاب گزینه دوم فقط  Updateهای مهم نصب می‌شوند و با انتخاب گزینه آخر  Updateها نصب و دانلود نخواهند شد. برای عدم به‌روزرسانی باید گزینه Don't set up Windows Update را انتخاب نمایید.


مرحله‌ی 20
- با تغییر این تنظیمات به مایكروسافت اجازه می‌دهید تا به اطلاعات مختلفی كه در این قسمت طبقه‌بندی شده‌اند دسترسی داشته باشد تا از این طریق مشكلات احتمالی موجود در سیستم‌عامل ویندوز را شناسایی كند. تنظیمات مورد نظر خود را انجام داده، برای ادامه بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید.مرحله‌ی 21- در این مرحله به ویندوز اجازه می‌دهید تا برای رفع مشكلات احتمالی از راه‌كارهای آنلاین استفاده كرده، نتایج مورد نیاز را بازگرداند. در اینجا شما می‌توانید گزینه‌ی های مورد نظر خود را انتخاب كرده یا تنظیمات پیش‌فرض را تغییر ندهید. بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید تا به مرحله‌ی بعد هدایت شوید.مرحله‌ی 22- آدرس ایمیل خود را برای ثبت یك حساب كاربری وارد كنید. با این كار زمانی كه در یك كامپیوتر دیگر با این حساب كاربری وارد شوید در صورتی كه به اینترنت متصل باشید مشخصاتی مانند تصویر حساب كاربری، رنگ‌های تعیین‌شده در محیط ویندوز و ... به صورت خودكار تنظیم می‌شوند علاوه بر این مورد با این نوع حساب می‌توانید از Windows Store نرم‌افزار دانلود كنید. 
برای ایجاد یك حساب كاربری كافی است بر روی Sign up for a new email address كلیك كرده، به مرحله‌ی 23 بروید.
چنانچه مایل به ایجاد یك حساب كاربری نیستید و در عوض ترجیح می‌دهید یك نام كاربری محلی داشته باشید باید گزینه‌ی Sign in without a Microsoft account را انتخاب كرده، سپس به مرحله‌ی 24 بروید.

مرحله‌ی 23- برای ثبت یك آدرس ایمیل جدید، فرم زیر كامل كنید.


مرحله‌ی 24- بر روی دكمه‌ی local account كلیك كنید.مرحله‌ی 25- اكنون زمان آن رسیده كه نام كاربری و رمز عبور مورد نظر خود را وارد نمایید. نام كاربری را در فیلد  User name  و رمز عبور را در جعبه متن  Password وارد كرده، دكمه‌ی  finish را بفشارید.مرحله‌ی 26- در این مرحله  همراه با كامل شدن فرایند نصب صفحات پیشرو نمایش داده خواهند شد.

مرحله‌ی 27- همزمان با كامل شدن فرایند نصب ویندوز 8، شما دستورالعمل‌های لازم در زمینه‌ی رابط كاربری جدید این سیستم‌عامل را مشاهده خواهید كرد. همان طور كه پیش از این نیز گفته شد رابط كاربری در ویندوز 8 كاملاً متمایز با نسخه‌های پیشین می‌باشد، بنابراین در اینجا  می‌توانید توضیحات لازم در رابطه با نحوه‌ی سوایپ كردن از لبه‌های صفحه برای دسترسی به نوار چارم كه برای انجام جستجو و اعمال تنظیمات جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد، را مشاهده نمایید. شما همچنین می‌توانید با نگاه‌داشتن موس بر روی لبه‌های راست و بالا یا پایین صفحه به نوار switch list دست یابید. این لیست تمامی اپلیكیشن‌های باز را نمایش داده و امكان حركت بین آن‌ها را فراهم می‌آورد.
مرحله‌ی 28- با پایان نمایش دستورالعمل‌های مذكور، ویندوز نیز وارد مراحل نهایی نصب خواهد شد.

مرحله‌ی 29- سرانجام فرایند نصب به پایان رسیده، شما وارد محیط جدید و ناآشنای مترو خواهید شد. توجه داشته باشید كه شما می‌توانید با كلیك كردن بر روی هر یك از كاشی‌های موجود در صفحه، اپلیكیشن مرتبط با آن را باز كنید. در این مرحله همچنین، ممكن است بعضی از سخت‌افزارهای نصب‌شده بر روی كامپیوتر شما توسط ویندوز شناسایی نشده باشند و ارتباط درستی بین سیستم‌عامل و سخت‌افزار وجود نداشته باشد، بنابراین، پیش از هر اقدامی ابتدا باید اطمینان حاصل كنید كه تمامی سخت‌افزارهای موجود بر روی سیستم شما كاملاً شناسایی‌شده و درایوهای مربوطه به آن‌ها نصب‌شده باشد. تنظیمات مورد نیاز را می‌توانید در بخش device manager انجام دهید.مرحله‌ی 30- برای دسترسی به device manager كافی است بر روی آیكن search از نوار چارم كلیك كرده، عبارت devmgmt.msc را وارد نموده، در نهایت بر روی آیكن devmgmt در سمت چپ صفحه كلیك كنید. شما همچنین می‌توانید با واردكردن عبارت device manager در جعبه متن جستجو و كلیك كردن بر روی آیكن Settings  به این بخش دسترسی یابید.مرحله‌ی 31- در اینجا تمامی سخت‌افزارهای سیستم شما مطابق شكل نمایش داده خواهند شد. اگر یك مثلثی زردرنگ با یك علامت تعجب در كنار اسامی هر یك از دستگاه‌ها مشاهده كردید، درایو دستگاه مذكور نصب نشده است، نظیر: Base System Device  در شكل زیر.
در این مرحله شما می‌توانید درایورهای هر دستگاه را نصب كنید. برای انجام این كار، بر روی نام دستگاه مذكور ،به عنوان مثال Base System Device راست كلیك كرده، گزینه‌ی ...Update Driver Software را انتخاب نمایید.


مرحله‌ی 32
- در اینجا می‌توانید یكی از دو گزینه‌ی Search automatically for updated driver software یا Browse my computer for driver software را انتخاب نمایید. چنانچه CD  یا USB حاوی درایور مذكور را دارید می‌توانید گزینه‌ی browse my computer for driver software را انتخاب نمایید تا ویندوز 8 درایو مذكور را جستجو كرده، یافته و نصب نماید.
هنگامی‌كه تمامی علامت‌های تعجب زردرنگ از بین رفتند ویندوز 8 به طور كامل پیكربندی شده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جمعه 25 فروردین 1396 07:43 ب.ظ
Great work! This is the kind of info that are meant
to be shared around the net. Disgrace on the seek engines for not positioning this
publish upper! Come on over and consult with my web site .
Thank you =)
دوشنبه 7 فروردین 1396 03:52 ق.ظ
Hi there to every body, it's my first pay a visit of this weblog; this web site consists of awesome and truly fine data in favor of visitors.
شنبه 15 آبان 1395 02:09 ب.ظ
سلام؛برای كامپیوترمن اصلا مرحله5رو نمیاره؛درمرحله 9هم اصلا هارد درایوی تعریف نشده؛گزینه new غیرفعاله نمیتونم هارددرایوتعریف كنم؛فقط گزینهrefresh وگزینه load drive فعالن؛نمیتونم بقیه مراحل روبرم؛لطفاكمك كنید
یکشنبه 25 بهمن 1394 04:21 ب.ظ
عالی
Shahram Maghamiسپاس
سه شنبه 27 مرداد 1394 11:49 ب.ظ
سلام.برای نصب کارت صداوکارت گرافیک سی دی مخصوص لازم است تانصب شود یابه طورخودکارنصب میشود.چون برای ویندوز سون سی دی مخصوص
Shahram Maghamiسلام برشما
بستگی به نوع ویندوز شما داره اما عموما شما به درایورهای صدا وگرافیك نیاز دارید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 35آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی